Joanna_Lukijanczuk.png

Makijażem zajmuję się od 1998 roku. Wykształcenie plastyk-charakteryzator zdobyłam w Studium Sztuk Wizualnych i Techniki Teatralnej, Filmowej i Telewizyjnej w Warszawie.

Po skończeniu szkoły podjęłam pracę jako charakteryzator przy produkcji filmu "Quo Vadis" Jerzego Kawalerowicza. Następnie współpracowałam z Camerimage Film School przy tworzeniu prac dyplomowych studentów oraz przy filmie dokumentalnym "Dekalog Andrzeja Wajdy" Michała Dudziewicza.

Dalsze doświadczenie zawodowe zdobyłam współpracując z Telewizją Polską przy programach telewizyjnych m.in. "Być kobietą" programu WOT, "Moda jak pogoda" programu TVP1, “Ale Jazda” TVP2 oraz przy pokazach mody, fryzur, sesjach zdjęciowych.

Prowadziłam także zajęcia z makijażu i charakteryzacji w agencji Infinity oraz Szkole Mediów w Toruniu. Przeprowadzałam pokazy makijażu dla firm: L'oreal, Maybelline, La Roche-Posay.

Dzięki zdobyciu nagrody w konkursie makijażu magazynu "Kobieta i życie" odbyłam kurs wizażu w Międzynarodowej Szkole Charakteryzacji Marii Ewy Dziewulskiej.
Współpracowałam z takimi tytułami jak: Olivia, Kobieta, Press, Ozon, Polska The Times, Newseek, Playboy, Wysokie Obcasy, Bravo, Mam Dziecko, Flesz. Przez trzy lata byłam odpowiedzialna za stylizację prezenterów i reporterów TVP AI.
Jako II charakteryzator tworzyłam wizerunki bohaterów filmu “Hans Kloss -stawka większa niż śmierć“ Patryka Vegi.

Dziś jako makijażystka i stylistka współpracuję z wieloma fotografami przy tworzeniu sesji zdjęciowych. Jako charakteryzator współpracuję z firmami reklamowymi i eventowymi. Maluję i stylizuję do reklam prasowych i telewizyjnych.

Joanna Łukijańczuk-Szczęsna